هزینه مصوب سندیکا، برای سرویس و نگهداری ماهانه آسانسور و پله برقی مطابق جدول زیر است، ولی معمولا شرکتهای خصوصی، قیمتهای رقابتی تری را ارائه می کنند.
آموزش تعمیرات آسانسور جزء لاینفک آموزش آسانسور بوده و در واقع پیچیده تر از نصب آسانسور خواهد بود. چرا که در میان قطعات بیشمار نصب شده یافتن به موقع خرابی حائز اهمیت بوده و در صورتیکه پیمانکار تجربه کافی در زمینه رفع خرابی نداشته باشد ، رفع خرابی دشوارتر خواهد بود. تعمیرات آسانسور در دو مقولۀ  زیر طبقه بندی می گردد:
    تعمیرات تخصصی قطعات و یا تعویض قطعه معیوب
    تنظیم مجدد قطعۀ سالم (تنظیم در نصب کلی قطعه یا تنظیمات داخلی قطعه)
غالب خرابی های آسانسور شامل مورد دوم می باشند. تعمیرات آسانسور نیازمند دانش کامل نصب آسانسور است ، چرا که تعویض کامل هر قطعه معیوب مستلزم نصب صحیح آن است. بنابراین تعمیرات پس از نصب قرار می گیرد.
 به علت محدود بودن تعداد آسانسورهای سریع السیر و جدید همه متخصصین توانایی آشنایی و شناخت کامل از ویژگی های آن را ندارند و نمی توانند با حضور فیزیکی و مشارکت در نصب این آسانسورها، به دانش و تجربیات خود را بیفزایند. بحث آموزش آسانسور در هر منطقه وکشور دارای شرایط خاص وشیوه ی آموزشی متفاوتی می باشد. در برخی از کشورها آموزش آسانسور از رشد و تکامل خوبی برخوردار است. امر آموزش عملی و کارگاهی نصب آسانسور و تداوم آموزش، به علت پیشرفت سریع ، بدون وقفه و مداوم ابداعات و نوآوری در صنعت آسانسور، بسیار مهم و قابل توجه می باشد.
شرکت های فروشنده و نصاب آسانسور و واحد های سرویس ، نگهداری و تعمیرات مسئولیت خطیری در این رابطه بر دوش دارند.لذا با پیشرفت صنعت آسانسور، آسانسورهای مدرن با تکنولوژی های پیچیده ابداع می شوندکه بایستی طریقه ی نصب ، سرویس ونگهداری (شیوه های نصب ریلهای راهنما ، سیستم های ایمنی و کنترلی، مونتاژ کابین، سیم کشی تست، راه اندازی و چگونگی سرویس و خدمات بعد از تحویل آسانسورها) به آنها آموزش داده شود تا تکنسین های نصاب آسانسور، تعمیرکار و سرویس کارآسانسور با پیشرفت این صنعت و محصولات جدید هماهنگ شده و به دانش تخصصی و فنی ها اضافه شود. با پیشرفت های تکنولوژی آسانسور نیاز به نیروی ماهر بیشتر خواهد شد.
در این دوره ها ضمن آشنایی با خطرات قبل از ورود به محیط کار، به طریقه ی استفاده از تجهیزات کامل ایمنی، کفش کار، لباس کار مناسب با نوع عملیات، عینک کار، توپی های گوش بند در محیط کار پرداخته می شود. دلایل آموزش نکات ایمنی در دوره های آموزش نصب آسانسور به شرح ذیل میباشد:
    تجهیزات سنگین آسانسور
    فضای تنگ
    ارتفاع زیاد (خطر سقوط)
    برق گرفتگی
    شوک الکتریکی
    آسیب در اثر برخورد تجهیزات سنگین به اندام ها
تکمیل کننده زنجیره ارتباطی بین صنعت آسانسور و صنعت ساختمان، تکنسین آسانسور، نصاب آسانسور و تعمیر کار و سرویس کار آسانسور می باشند.ساختمان های قدیمی نیز در بخش باز سازی ، مرمت و نوسازی، به آسانسور وابسته هستند.برای خرابی و نقص کمتر و همچنین مطمئن تر بودن آسانسور بایستی نصاب آسانسور و تعمیر کار آسانسور با تجربه تر بوده و از دانش و معلومات بیشتری برخوردار باشد.
به دلیل پر هزینه بودن دوره های آموزشی افراد از گذراندن این دوره ها صرف نظر می کنند که خود موجب نزول کیفیت آسانسورها می شود و فقط درصد کمی از افراد توانایی پا به پا بودن و همراهی کردن با این تنوع و نوآوری و مدرنیزاسیون را دارند به همین علت از افراد علاقمند به یاد گیری در دوره های آموزش در اولویت نخست قرار دارند. به دلیل بها ندادن به آموزش، فاصله ی توان تخصصی صنعت آسانسور و تخصص بخش  فنی با تکنولوژی های جدید دنیای آسانسور، روز به روز بیشتر شده و زنگ خطری جدی برای صنعت آسانسور می باشد.
تعمیرات آسانسور به دو بخش ۱: تعمیرات موتور گیربکس و ۲: تعمیرات کابین، متعلقات درب کابین، تابلو و دیگر اجزای آسانسور تقسیم میشود. آنچه که در زمینه تعمیرات موتور آسانسور مهم است تشخیص ایرادات موتور میباشد.
تعمیرات موتور گیربکس آسانسور نیازمند داشتن تجربه فراوان در زمینه تعمیرات انواع موتور ها و تجهیزات و ابزار آلات تخصصی میباشد که یک تعمیرکار موتور آسانسور را به فردی قابل در این کار تبدیل میکند
ایراداتی که اغلب به یک موتور وارد میشود در قسمت گیربکس میباشد که نشانه هایی همچون تکانهای بیش از حد معمول در هنگام استارت و استپ موتور است، که این تکانها در داخل کابین به وضوح احساس میشود و بعضی اوقات این تکانها شدت زیادی پیدا میکند و باعث ترس مسافران داخل کابین میشود و این مشکل حاصل لقی گیربکس میباشد.
مشکل دیگری که ممکن است به وجود بیاید لرزش های شدید کابین در حال حرکت بوده که این لرزش ها هم اغلب منشا از گیربکس موتور را دارد که علت عمده آن نقص بلبرینگ ها و حلزونی داخل گیربکس میتواند باشد. این مشکلات با باز شدن گیربکس و تعویض بلبرینگ ها و تراشکاری حلزونی ها قابل حل بوده و رفع میشود. در مورد ایرادات گیربکس باید فورا اقدام کرد که باعث خرابیها و سقوط نشود. وقتی گیربکس به حدی برسد که ضربه های استارت و استپ شدید باشد ممکن است باعث خرد شدن گیربکس شده و گیربکس از موتور جدا شده و باعث تخریب زیاد میشود. در مورد دیگر ایرادات آسانسور باید به گونه ای عمل کرد که ابتدا کارشناسان فنی از آسانسور بازدید کرده و خرابی ها مشخص و علت خرابی ها هم مشخص شود تا نیروهای تعمیرکار بتوانند به درستی ایرادات را رفع نمایند.
خرابی های تابلو آسانسور اغلب به دلیل استهلاک می باشد. ورود و خروج ولتاژ و آمپر نامناسب از داخل قطعات تابلو باعث فرسودگی و ضعیف شدن قطعات داخل تابلو میشود و گاهی این ضعف ها موجب ایجاد خطاها در آسانسور میشود و اهالی ساختمان را با مشکلاتی متفاوت روبه رو میکند.
پس سرویس و سرکشی به تابلو آسانسور نیز به آسانسور کمک میکند تا عمر بیشتری داشته باشد. بعضی از خرابی های تابلو حتما باید به دست نمایندگان تابلوساز رفع شود و سرویسکار اجازه تعمیرات ندارد
تعمیرات آسانسور
متعلقات کابین از جمله، پاراشوت و گاورنر اگر کوچکترین ایرادی داشته باشد باید سریعاً تعمیر یا تعویض شود. چرا که تمام سیستم ایمنی آسانسور به این دو قطعه اصلی وصل بوده و کوچکترین سهل انگاری در مورد تعمیرات این قطعات موجب خسارات مالی و جانی سنگینی میشود.
بطور کلی ما ابتدا آسانسور شما را با استفاده از مدیران فنی و کارشناسان فنی خود مورد بازدید قرار می دهیم تا ایرادات مشخص شده و هزینه های شما را کاهش دهیم. سپس با بکارگیری تعمیر کاران کارآمد تعمیرات شما را به اتمام میرسانیم.
تمام خواسته های شما در مورد تعمیرات آسانسور نزد گروه علی آسانسوری برآورده خواهد شد.